SWOLL

stránky modelářského kroužku při ZŠ Zvole

deník

bumerangy ve Zvoli

Stavěli jsme letadélko Školák a najednou z toho byli kluci úplně paf. Všichni postavili letuschopná házedla a děsně prožívali jejich zalétávání. Povedlo se a včerejší den byl věnován doladění letvých vlastností. Příště začname vážnou a složitou stavbu velkého letadla. Ale včera se ještě ladilo a hlavně: kluci si vyráběli bumerangy z balsy. Vůbec netušili, co je čeká.
Až najednou se povedl ten první a i na školní chodbě se choval jako bumerang. Ostatní kluci hrozně usilovně začali dodělávat své bumerangy a ke konci hodiny už měli bumerangy všichni. Nastal mazec. Po třídě a po chodbě létaly bumerangy. Kluci řičeli jak paviáni. Jeden bumerang vylétl z okna ven a jeho majitel musel pro něj. To bylo dílem vteřiny, hned byl zpátky a účastnil se bujarého lovu na ostaní. Kluci totiž v mžiku zjistili, že bumerangy se opravdu vracejí a když se zrovna šikovně hodí, dokážou trefit toho, kdo stojí vedle.
Chvilku jsem si myslel, že je zbytečné je krotit, protože škola stejně spadne, jelikož tu vřavu nemůže vydržet. Pochopitelně bylo předčasné podléhat melancholickým náladám. Škola nespadla, kluci pomohli jako vždycky všechno uklidit a šlo se domů. Tentokrát jsem je ale v šatně nemusel pobízet. Vypadli ven a před školou vypukla bumerangová smršť nanovo.
Ze Zvole se rázem stala australská buš, z kluků Aboriginové a místnímu obyvatelstvu nezbylo, než klukům občas otevřít vrátka a strpět průzkum dvorku či zahrádky, neboť bumerang ploty nerespektuje.
G'day!

fotografie jsou v galerii

vázali a vázali ...

Dnes jsme vázali a vázali …. až jsme to museli v některých případech rozvázat a začít znova. Důležité je mít vázaný spoj lehký, čistě provedený a pevný. Pomalu se k tomu blížíme a Terka s Martinem už dokonce lepili, co si svázali.
Ostatní se přibližují dokonalosti v podobě ideálního uzlu. Čím víc uzlů, tím víc zkušeností. Hlavně, aby držely.
Já budu držet palce, ať to dobře dopadne.

začínáme s vazbou

Dneska nám to šlo stejně dobře jako minule. Už máme hotové polotovary pro stavbu krabicového draka a pomalu ja začínáme vázat k sobě. Příští týden bychom mohli vazbu kompletovat a uvidíme-li, že všechno pasuje, jak má, přidáme i křidélka a budeme lepit.
Školní drakiádu asi nestihneme, ale nevadí, určitě si najdeme čas a zúčastníme se drakiády jiné nebo si uděláme malou vlastní. Nejdůležitější bude to, že si skutečné létající draky uděláme sami!
Podívejte se do
galerie dílny, jak nám to jde.
Site logo

modelářský kroužek