SWOLL

stránky modelářského kroužku při ZŠ Zvole

drakiáda 2013

Drakiáda-2013_web_1

začíname

Začínáme!
Vlastně už jsme začali minulý týden, protože potřebujeme stihnout drakiádu se zbrusu novými vlastnoručně vyrobenými draky.
Přeju vám, kluci, ať se vám daří a draci létají co nejvýš.

jk

bumerangy ve Zvoli

Stavěli jsme letadélko Školák a najednou z toho byli kluci úplně paf. Všichni postavili letuschopná házedla a děsně prožívali jejich zalétávání. Povedlo se a včerejší den byl věnován doladění letvých vlastností. Příště začname vážnou a složitou stavbu velkého letadla. Ale včera se ještě ladilo a hlavně: kluci si vyráběli bumerangy z balsy. Vůbec netušili, co je čeká.
Až najednou se povedl ten první a i na školní chodbě se choval jako bumerang. Ostatní kluci hrozně usilovně začali dodělávat své bumerangy a ke konci hodiny už měli bumerangy všichni. Nastal mazec. Po třídě a po chodbě létaly bumerangy. Kluci řičeli jak paviáni. Jeden bumerang vylétl z okna ven a jeho majitel musel pro něj. To bylo dílem vteřiny, hned byl zpátky a účastnil se bujarého lovu na ostaní. Kluci totiž v mžiku zjistili, že bumerangy se opravdu vracejí a když se zrovna šikovně hodí, dokážou trefit toho, kdo stojí vedle.
Chvilku jsem si myslel, že je zbytečné je krotit, protože škola stejně spadne, jelikož tu vřavu nemůže vydržet. Pochopitelně bylo předčasné podléhat melancholickým náladám. Škola nespadla, kluci pomohli jako vždycky všechno uklidit a šlo se domů. Tentokrát jsem je ale v šatně nemusel pobízet. Vypadli ven a před školou vypukla bumerangová smršť nanovo.
Ze Zvole se rázem stala australská buš, z kluků Aboriginové a místnímu obyvatelstvu nezbylo, než klukům občas otevřít vrátka a strpět průzkum dvorku či zahrádky, neboť bumerang ploty nerespektuje.
G'day!

fotografie jsou v galerii

27.3. kroužek odpadá!

POZOR, POZOR!

kroužek příští středu, to jest 27.3. ODPADÁ!

Pokud budete chtít, můžeme si domluvit termín náhradní hodiny.

Jirka

školní výstava

Dnes není kroužek, protože je Vánoční výstava, na kterou si Terka a Martin můžou přinést už hotové draky a předvést jak jsou šikovní.
Tož přijďte se taky podívat.

Výstava ve škole … dnes, 19.12. 15.00 - 19.00
Koncert v kostele … dnes, 19.12. od 17.00
Site logo

modelářský kroužek